Kuntavaalit 2017

Puuliiton sd-kuntavaaliehdokkaat

 

Seuraavat Puuliiton jäsenet ovat ehdolla kuntavaaleissa 2017. Ehdokkaat on listattu toiminta-alueittain (itä, länsi, pohjoinen) aakkosjärjestykseen kuntien mukaan ja sitten sukunimen mukaan.

 

Itäinen toiminta-alue
 

Forssa

  • Rekunen Hannu, eläkkeellä, SDP

Heinola

  • Huvinen Kimmo, tehdastyöntekijä, SDP

Hyvinkää

  • Harju Jari, laitosmies, SDP

Ilomantsi

  • Tykkyläinen Tapio, jalostustyöntekijä, SDP

Joensuu

  • Hirvonen Jukka-Pekka, työkoneenkuljettaja, SDP
  • Jormanainen Ari, työsuojeluvaltuutettu, SDP
  • Kukkonen Rauno, metsuri, SDP
  • Räty Heino, eläkeläinen, SDP

Juuka

  • Kirjavainen Onni, metsuri (eläkkeellä), SDP

Juva

  • Häkkinen Markku, lasikehystentekijä, SDP

Keitele

  • Turpeinen Ensio, metsäkoneenkuljettaja, SDP

Kerava

  • Karhusaari Anne, Avustava etuuskäsittelijä, SDP

Kitee

  • Hukka Jarmo, kalustetyöntekijä, SDP
  • Jumppanen Alpo, huoltoasentaja, SDP
  • Karvinen Markku, sahatyöntekijä, SDP
  • Lahtela Esa, sekatyömies (eläkkeellä), SDP
  • Pennanen Pauli, maalauslinjanhoitaja, SDP
  • Pitkänen Markku, puuseppä, SDP
  • Pykäläinen Toivo, eläkeläinen, SDP
  • Soininen Risto, suksityöntekijä (eläkkeellä), SDP
  • Torni Raimo, asentaja (eläkkeellä), SDP
  • Turpeinen Antti, sahatyöntekijä, SDP

Kärkölä

  • Veck Jarkko, trukinkuljettaja, SDP

Lahti

  • Jokinen Markus, verhoilija, työsuojeluvaltuutettu, SDP
  • Rummukainen Harri, SDP

Mikkeli

  • Rimpeläinen Kari, SDP
  • Seila Heikki, aluetoimitsija, SDP
  • Tullinen Hannu, parkettimallienvalmistaja, SDP
  • Vainio Hanne, vanerityöntekijä, SDP

Mäntyharju

  • Lamponen Jari, asentaja, terämies, SDP

Nurmes

  • Juutinen Hannu, metsuri (eläkkeellä), SDP
  • Meriläinen Juha, metsäkoneenkuljettaja, SDP
  • Pikkarainen Jorma, metsuri (eläkkeellä), SDP
  • Smura Antti, sahatyöntekijä, pääluottamusmies, SDP

Parikkala

  • Kosonen Kare, prosessityöntekijä, SDP (sit.)

Polvijärvi

  • Hyytiäinen Jari, varastotyöntekijä, SDP
  • Mustonen Tiina, puuseppä, SDP

Punkaharju

  • Loikkanen Marjut, laadunvalvoja, SDP

Rantasalmi

  • Wessman Mauri, kirvesmies, SDP

Riihimäki

  • Mattila Teija, varastotyöntekijä, SDP

Savitaipale

  • Koskenranta Esa, metsuri, SDP

Savonlinna

  • Immonen Jouko, työsuojeluvaltuutettu, SDP
  • Kiesiläinen Merja, leikkauslinjan operaattori, SDP
  • Laukkanen Kari, kunnossapitoasentaja, SDP
  • Laukkanen Karoliina, SDP
  • Stenberg Eija, saumaaja, SDP

Tohmajärvi

  • Ehrukainen Reima, metsuri, SDP (sit.)

Vantaa

  • Hartikainen Pentti, työympäristösihteeri, SDP

Varkaus

  • Jumppainen Pauli, sahatyömies (eläkkeellä), SDP

Vesanto

  • Sauhke Pentti, konepuuseppä (eläkkeellä), SDP

Ypäjä

  • Salmi Ulla-K., järjestelijä (eläkkeellä), SDP

 

Läntinen toiminta-alue

 

Evijärvi

  • Vertanen Lasse, metsuri, luottamusmies, SDP

Hankasalmi

  • Häkkinen Pekka, sahatyöntekijä, SDP

Harjavalta

  • Rauta Markku, kunnallisneuvos, ay-toimitsija (eläkkeellä), SDP

Harjavalta

  • Ryhänen Vesa, koneasentaja, työsuojeluvaltuutettu, SDP

Joutsa

  • Tupala Mika, jatkojalostaja, SDP

Juupajoki

  • Lepola Risto, metsäkoneenkuljettaja, SDP

Jyväskylä

  • Kemiläinen Jarno, vanerityöntekijä, pääluottamusmies, SDP

Karstula

  • Manni Juha, sähköasentaja, SDP

Kauhajoki

  • Takanen Harri, huoltomies, pääluottamusmies, SDP

Kokemäki

  • Pietilä Tia-Maaria, opiskelija, SDP

Koski TL

  • Hahko Virpi, prosessinhoitaja, SDP

Kuortane

  • Saarimäki Jorma, ikkunatyöntekijä, työsuojeluvaltuutettu, SDP

Kurikka

  • Niemi Pauli, konepuuseppä, työsuojeluvaltuutettu, SDP

Loimaa

  • Tamminen Timo, sahajätkä, SDP

Muurame

  • Väänänen Matti, työsuojeluvaltuutettu, SDP

Mänttä-Vilppula

  • Lehtinen Arto, konepuuseppä, pääluottamusmies, työsuojeluvaltuutettu, SDP

Närpiö

  • Kaars Mats-Johan, varastotyöntekijä, pääluottamusmies, SDP

Parkano

  • Lahtinen Kari, maanrakennustyöntekijä, SDP

Turku

  • Pyykkö Sanna-Mari, pintakäsittelijä, pääluottamusmies, SDP

Ähtäri

  • Kivinummi Kari, metsuri, SDP

Äänekoski

  • Hokkanen Marko, vanerityöntekijä, SDP

 

Pohjoinen toiminta-alue

 

Haapajärvi

  • Paananen Teijo, sähköasentaja, SDP

Kuhmo

  • Pikkarainen Ensio, trukinkuljettaja, SDP

Kärsämäki

  • Pernu Harri, elementinvalmistaja, pääluottamusmies, SDP

Nivala

  • Hyvärinen Taisto, eläkeläinen, SDP

Pyhäntä

  • Matikainen Jarno, varastotyöntekijä, SDP
  • Pellikka Sami, pääluottamusmies, SDP

Ristijärvi

  • Kinnunen Simo, metsuri, SDP (sit.)

Rovaniemi

  • Lehtinen Reijo, aluetoimitsija, SDP

Siikalatva

  • Alasalmi Asko, trukinkuljettaja, SDP
  • Ranto Miika, elementtityöntekijä, SDP

Taivalkoski

  • Jurmu Paavo, konekorjaaja (eläkkeellä), SDP

Vaala

  • Huovinen Juhani, tuotantoneuvoja (eläkkeellä), SDP